spor

Boks Yapmak Zayıflatır Mı?

Boks Yapmak Zayıflatır Mı?
yazan mustafa

Boksörler, dünyadaki en sağlıklı sporcular arasında ilk sırada yer alırlar. Boksörler ringde iyi bir mücadele verebilmek için antrenmanlar yaparlar. Yaptıkları antrenmanlar kas yapmaya ve yağ yakmaya yarayan hareketlerden oluşur. Amacınız yağ yakmak veya kas yapmak olmasa bile boks antrenmanları yaparken kilo verebilir ve zayıflayabilirsiniz. Öyle ki fitness salonlarında uygulanan antrenmanlar arasında zayıflamak ve vücudu şekle sokmak için boks kullanılır. Boks antrenörleri boksörleri zayıflatmak için boks yaptırırlar bu da boksun zayıflattığının bir kanıtıdır.

Aerobik Boks İle Zayıflayın

Aerobik boks seansları sayesinde formda kalmak için bir başlangıç yapabilirsiniz. Kum torbalarını yumruklarken, savunma tekniklerini öğrenirken zayıflamak aklınıza bile gelmezken kendinizi zayıflamış bulursunuz. Boks antrenmanları yaparken kendinizi savunma tekniklerini öğrenirsiniz, kendinize olan güveniniz artar ve zayıflarsınız. Zayıflamak amacıyla boks yapmaya başlamanız ringe çıkmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Yumruklar ve tekmeler havada uçuşurken kendinizi rahatlamış hisseder ve formda kalmak için bir adım atmış olursunuz.

Yarım Saatlik Boks Antrenmanıyla Fazla Kaloriyi Atın

Yarım saat sürecek olan sıkı bir boks antrenmanıyla 350-650 arası bir kalori harcarsınız. Nabzınız ise %75 ile %85 arasında seyreder. Yani boks yaparak hem kilo verebilirsiniz hem de sağlığınızı korumaya yardımcı olursunuz. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için spor yapmak şarttır.

Boks Yapmak İçin Nereye Gidebilirim

Boks yapmak için çevrenizde uygun yer var mı diye merak ediyorsanız, yakınınızdaki bir spor salonuna başvurarak bilgi alabilirsiniz. Boks üzerine çalışmalar yapan özel spor salonları vardır, yapılan yönlendirme ile o salonlara ulaşabilirsiniz. Boks salonuna giderek, kilo vermek amacıyla başlamak istediğinizi belirtirseniz sizin için uygun program hazırlanır. Boks yaparken hem eğlenir, hem zayıflarsınız ayrıca psikolojik olarak da size destek olabilir, günlük hayatın stresini atmanıza fayda sağlar.

yazar hakkında

mustafa

teknoloji meraklısı zât-ı muhterem.

yorum yap