oyun

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice
yazan mustafa

Hellblade: Senua’s Sacrifice, Ninja Theory tarafından geliştirilmiş aksiyon, macera türünde birçok ödül almaya hak kazanmış oyundur. Viking çağlarında geçen oyun içerisinde karakterimiz olan Senua’nın kafasında konuşan kişiler ile oynamak oyuncular için çok farklı bir deneyim. Ayrıca bir psikolojik rahatsızlığın neler hissettirdiğini tam anlamıyla göreceksiniz. Tek oyunculu olan oyunda yer yer hem savaşacak hem de duygulanacaksınız. Sevgilisi uğruna çıktığı bu yolda birçok güçlük ve bulmacalar ile karşılacaksınız. Bana kalırsa türündeki en iyi oyunlardan bir tanesi. Gerek grafikleri ile gerek müzikleriyle Hellblade: Senua’s Sacrifice sizi olduğunuzdan çok farklı yerlere götürecek. Finalde gelecek müziği dinlerken hissedeceğiniz hissi asla unutamayacaksınız. Ninja Theory, geçtiğimiz yıl oyunun devamının geleceğini duyurdu.

“Seni yaralayabilirler ama verdiğin sözü bozamazlar, ölümü bile sizi ayıramayacak. Karanlığında onu bulacaksın. Kılıcında hala atan bir yürek var.”

Oyunu Steam üzerinde 49 tl’ye satın alabilirsiniz ancak indirim dönemlerinde oyun oldukça makul rakamlara düşebiliyor. Senua için her şeye değer asla pişman olmazsınız. Sizlerin de kılıçlarınızda atan bir yürek ile karşılaşmanız dileğiyle 🙂

yazar hakkında

mustafa

teknoloji meraklısı zât-ı muhterem.

yorum yap