kişisel yaşam

Dell İnspiron 7577 GTX 1050Ti Adaptör Sorunu

Dell İnspiron 7577
yazan mustafa

Uzunca bir süredir Dell İnspiron 7577 GTX 1050Ti modelli bir bilgisayara sahibim. Aktif olarak oyun oynamıyorum fakat işim gereği bilgisayarı zorlayan işlemler yapıyorum. Bunu yaparken fark ettiğim bir sorunu ve çözümünü sizlerle paylaşacağım.

Geçtiğimiz günlerde bilgisayarı zorlayan bir işlem yaptığım sırada şarja takılı olmasına rağmen pilin azaldığını fark ettim. Sorun ile ilgili araştırma yaptığımda bilgisayarla birlikte gelen adaptörün 180w yerine 130w gönderildiğini gördüm. Ardından Dell’in Türkiye sorumlusu olan KoçSistem ile telefon üzerinden müşteri hizmetleriyle iletişim kurdum. Sorunu dile getirdim. Benden ismimi, telefon numaramı ve mail adresimi istediler. Bilgileri verdikten sonra 10 dakika içinde mail adresime aşağıdaki gibi bir mail geldi.

Gelen Mail

Mailde istenilenleri gönderdim. Ardından bekleme süresi başladı. Yaklaşık olarak 3 gün bekledikten sonra tekrar mail attım durum ile ilgili ardından bana adaptörümün kargoya verildiğini söylediler. Kargo takip numarasını da peşine ilettiler. Adaptörü Aras Kargo ile yolladılar. Adaptör 1 – 2 gün içerisinde elime ulaştı. 130w olan adaptörü yollamamı istemediler o da bizde kalıyor yani 🙂

Anlayacağınız böyle bir sorununuz varsa KoçSistem ile iletişim kurduğunuzda kısa sürede yardımcı oluyorlar.

yazar hakkında

mustafa

teknoloji meraklısı araştırmayı seven bir zat-ı muhterem

yorumla